#

IME SERVERA

IGRACI

IP

STATUS

BElite Stateplay ** /// www.balkan-elite.info // 33 / 200 51.178.185.231 Online

Autor Tema: [BE:TUT] - Detaljno objasnjena pojedina RP pravila!  (Posjeta: 15330 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nikola Scaletta

  • Legend Member
  • Status:
    Offline
    Postova:
    3265
    Spol:
    Muški
    Lokacija:
    Чачак
  • •Crna glava zarubica rejv haubica•999.org•
u: Rujan 08, 2015, 21:29:08
Kao sto naslov kaze, ova tema sluzi za razne diskusije i pitanja u vezi pravila. Neka pravila nisu dovoljno jasna i dosta igraca ima neku svoju verziju svakog pravila.

Ako vas nesto zanima u vezi pravila, postavite pitanje i ja cu vam pojasniti.

U ovom postu cu istaci pravila koja se cesto pogresno shvate i editovacu ga po svakom pitanju.

 

Skin MG:

Svi vide skin koji vi nosite, prvenstveno mislim na odecu/boju koze/boju i duzinu kose/dodatke (papagaj, nosorog itd.). To znaci da ne mozete rpati kako nosite milionersko crveno odelo dok imate gsf skin koji nosi zelene krpe i marame. Ako zelite tako nesto, prvo morate prilagoditi skin vasem izgledu, barem priblizno.

Bande GSF i Ballas ne koriste prepoznatljive boje i odecu bez razloga vec da bi bili prepoznati. Ako vidite debelog crnju obucenog u zeleno, prva i jedina predpostavka jeste da je on iz geta, po boji gsf bandit. To ne spada u mg jer kao sto sam rekao, vas skin predstavlja kako izgledate.

 

 

RP2WIN:

Predpostavljam da niko od vas jos nije bio zatvoren zbog krsenja ovog pravila, verovatno zato sto ga skoro niko i ne razume. Krsenje ovog pravila zahteva malo znanje rpanja, sad cu vam uprosteno i objasniti. Dok rpate kako davite nekog, vi napisete /do Milos je zadavljen (banalan primer). Znaci vi ste rpali UMESTO nekoga na cije odluke vi sami ne odlucujete. Vi mozete pokusati da ga zadavite ali mu morate dati priliku da odgovori na vas potez. Rpanje sa nekim je igra u potezima, vi ne mozete uraditi 10 stvari dok drugi ucesnik uradi 1, bez njegove saglasnosti naravno.

Jos jedan primer: Pri rpanju vi izrpate kako ste nasli raketu na sred ulice i samim tim je koristite u vasu dobit, raketu koja ne postoji.

Kao sto opis kaze "RP2WIN - rpanje stvari na koje ne uticete direktno u vasu korist". Sad ce vam biti malo jasnije :)

 

 

Pravilno koriscenje /me i /do komandi:

Vecina vas poznaje ove komande, ili bar to misli, ali licno sam video u previse navrata da se one pogresno koriste.

Komanda /me sluzi da prikaze sta vas karakter radi. Primer: 1."/me Podize papir sa stola" ili 2."/me Baca casu prema zidu".

Komanda /do sluzi ISKLJUCIVO za opisivanje iz treceg lica, znaci sve ono sto bi karakterisalo tu vasu radnju. Sa /do komandom mozete opisati kako vrsite radnju, vase osecanje, vasu odecu, raspolozenje i jos mnogo toga. Sto ste mastovitiji, to ste bolji rper i to vas vise cene ostali igraci.

Ono sto bi trebalo posle onih primera da sledi jeste 1."/do Na papiru je ispisan ugovor za prodaju" 2."/do Casa bi se slomila na komadice pri udaru u zid". Komanda /do NIJE OBAVEZNA u 70% slucajeva. U primeru 1. /do nije obavezna ali vidite kako je jednostavno lepse jer se radnja upotpunila. U primeru 2. /do je obavezna zato sto se posle vaseg /me ocekuje zavrsnica jedne vase radnje.

Greske kod /do komande:

* Nikola seda /do seo. Ovo je jedna od najglupljih stvari koje sam ikada procitao. Ne zelim ni da komentarisem ovo, samo to ne radite.

Petar_Peric: /me Davi Marka /do Da li uspevam? Marko_Markovic: /do da. Ovo je isto jako debilno. /do se ne koristi za pitanja vec za opisivanje. U ovom slucaju je na Marku da napise reakciju sta se od njega i ocekuje. Ovo je klasican primer ne poznavanja igre.

 

 

Sta je RP Prevara i kako je izbeci:

Kada vas neko izlevati za kucu/stan/vozilo na principu 'jedan prodaje drugi nudi' to jeste prevara ali NIJE RP! Vi ste prevareni zato sto ne citate i niste uopste rpali sa kupcem/prodavcem vec ste sve radili na ooc sto je nonrp i protiv pravila. Ovo svi rade i zato dolazi do prevare.

Kako izbeci prevaru?

Onaj najosnovniji minimum koji treba da ucinite jeste da uradite sledece: Odete u gradsku opstinu i rpate kako uzimate ugovor o prodaji. Zatim taj isti ugovor dajete prodavcu koji on mora da potpise. Vi sve to lepo slikate i to izgleda ovako (posle rpanja vadjenja ugovora iz opstine):

Kupac /me vadi ugovor o kupovini auta i pruza prodavcu. Prodavac /me potpisuje ugovor i pruza ga nazad kupcu.

Ovo je kao sto sam rekao minimum neki koji se treba ispuniti prilikom kupovine/prodaje.

Ako neko u startu hoce da vas izlevati, on ce odbiti da rp-a od pocetka i tako cete razlikovati pravog kupca/prodavca od prevaranta.

Ako se desi da vas i posle svega ovoga taj igrac prevari, on je potpisao ugovor koji ga obavezuje na prodaju i vi stavljate zalbu na forum kao i do sad. Prosto a efikasno, zar ne?

 

 

PvE:

Igrac protiv okoline - Neki misle da je to kada neko puca na vas auto i to je u nekom smislu tacno. PvE se krsi kada neko bez razloga krece da puca u aute/kuce/stakla itd. Ako imate wl i policija vam zapali auto da bi vas zaustavila, to NIJE PvE. Isto vazi i ako vas neko drugi juri. Sva pravila sluze da bi se uspostavila normalna igra i pucanje na nekoga sa namerom je naravno dozvoljeno. Sa druge strane, pucanje bez ikakve namere, cisto iz dosade je protiv pravila.

Primer: Ako vasa meta napusti auto, vi imate svako pravo da ga unistite kao sto mozete i u stvarnom svetu. Sve dok je nesto u granicama razuma, to je i dozvoljeno.

Svakim odgovorom na vasa pitanja ja cu dodavati u ovu temu greske i ispravke.

Ne ustrucavajte se da pitate bilo sta, naravno u granicama razuma. Pametan pita dok [CENZURA] cuti :)

 

Zamolio bih sve vas da ne pametujete i odgovarate na tudja pitanja da ne bi doslo do nesporazuma. Na pitanja cu odgovarati ja, ako ne mogu neko ce me zameniti.

Voleo bih kada bi ljudi citali ovu temu redovno jer ce stalno biti editovan topic tako da bacite follow na temu. Cisto radi vase edukacije
« Zadnja izmjena: Listopad 23, 2015, 06:47:50 od [K]aJga »
Sviđa mi se
0
Ljubav
0
Haha
0
Ljutito
0
Nema reakcija
Nema reakcija
Nema reakcija
Nema reakcija